RN
TwitterFacebook

“Piątka” była tylko pretekstem. Poseł Gwiazdowski komentuje odejście z PiS posła Kołakowskiego

Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu grozi utrata sejmowej większości? Zdaniem naszego rozmówcy nie. O komentarz do odejścia z PiS-u swojego partyjnego kolegi Lecha Antoniego Kołakowskiego poprosiliśmy posła Kazimierza Gwiazdowskiego. – Ja nie byłbym takim pesymistą, bo nie wierzę, że odejście posła Kołakowskiego spowoduje to, że nagle przez tą ustawę odejdzie dziesięciu, czy pięciu czy iluś tam posłów, a myślę, że to będą może dwie-trzy osoby, które ewentualnie mogą podjąć taką decyzję jak poseł Kołakowski, chociaż i w to nie bardzo wierzę – komentuje poseł z Grajewa.

Zdaniem posła Gwiazdowskiego zamieszanie wokół zamrożonej nowelizacji o ochronie zwierząt i planowanej drugiej odsłonie tej ustawy to zaledwie pretekst do odejścia z partii. – Nie ma jakby tej ustawy na dzień dzisiejszy i tamta ustawa, która była procedowana trafiła do zamrażarki. Dla mnie w tej chwili jakby problemu “piątki dla zwierząt” nie ma. Jeżeli wejdzie nowa ustawa, to będziemy nad tym procedować, będziemy o tym rozmawiać. Być może będą to całkiem inne zapisy. Myślę, że nikt tych zapisów nie zna jeszcze i myślę, że tym bardziej Ci, którzy mówią, że przez piątkę dla zwierząt tylko odchodzą z Prawa i Sprawiedliwości, myślę, że to jest po prostu nieprawda – dodaje poseł Gwiazdowski.

O odejściu z PiS poseł Kołakowski poinformował dziś na antenie radia RMF FM. Pochodzący z Łomży poseł oświadczył w porannej rozmowie, że czarę goryczy przelał projekt ustawy – tak zwanej piątki dla zwierząt. – Ta ustawa była kropką nad “i”, natomiast wiele złego też działo się w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, walk frakcyjnych w PiS, w szczególności w województwie podlaskim, ale nie były te wszystkie kwestie, o których mówimy powodem wyjścia. Tą czarą goryczy okazała się ustawa, która szkodzi polskiej wsi – mówił Lech Kołakowski. Powiedział też że powstanie nowe koło poselskie i dodał, że jeżeli dojdzie do jego rejestracji, Prawo i Sprawiedliwość może utracić większość w Sejmie.

BB/pz

1 komentarz

  1. staku Odpowiedz

    Z przykrością trzeba stwierdzić (dawno to zauważyłem), że w Łomży to jest “ni PiS ni wydra”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =