RN
TwitterFacebook

„Piątka” z Łomży na listach do europarlamentu

Prawo i Sprawiedliwość podało pełną listę swoich kandydatów z okręgu nr 3 do Parlamentu Europejskiego. Kierownictwo partii uznało, że jest na niej też miejsce dla osoby z Łomży. „Piątkę” otrzymała Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego w Łomży, czyli dawnej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Potwierdziło się zatem to, co mówił w audycji Gość Dnia na antenie Radia Nadzieja Krzysztof Jurgiel. Obsadzony z nr 2 na liście do europarlamentu poseł wskazywał, że w „dziesiątce” będzie osoba z Łomży, ale na pewno nie będzie to poseł ziemi łomżyńskiej.

Jedynką z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego jest europoseł Karol Karski. Trzeci numer otrzymała poseł Iwona Arent. Czwarty na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest Grzegorz Kierozalski, a piąte miejsce zajmuje Joanna Karpowicz z Łomży.

Kolejne miejsca zajmą Justyna Żalek, radna sejmiku województwa podlaskiego oraz posłowie Wojciech Kossakowski i Tadeusz Cymański. Na liście są też Jolanta Andruszkiewicz, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego oraz Romuald Łanczkowski, radny sejmiku województwa podlaskiego.

Wybory do europarlamentu 26 maja.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *