RN
TwitterFacebook

Pieniądze dla spółdzielni w Nowogrodzie i Łomży. Będą też garaże dla pogotowia w Wysokiem Maz.

Zarząd województwa podlaskiego przyznał 755 tys. zł dofinansowania czterem inwestycjom wykorzystującym na własne potrzeby „zieloną energię”. Wartość wybranych do dofinansowania projektów przekracza 1 mln zł.

Zarząd do dofinansowania wybrał projekty złożone przez dwie firmy: InterCamp Andrzej Gerłowski (dotacja 146 tys. zł) i Biatech sp. z o.o. (35 tys. zł) oraz dwie spółdzielnie mieszkaniowe: Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Nowogrodzie (379 tys. zł) i Spółdzielnię Mieszkaniową „Perspektywa” w Łomży (195 tys. zł).

Firmy zamontują instalacje fotowoltaiczne, produkujące energię elektryczną ze słonecznej. A spółdzielnie w Nowogrodzie i w Łomży do pogrzania wody użyją pomp ciepła, z kolei do ich zasilania w energię – paneli fotowoltaicznych.

Podmioty te wzięły udział w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE). Na ten typ projektów dofinansowanie otrzymało już 120 wniosków (łącznie z tymi czterema) w tym naborze. Ich wartość wynosi blisko 63 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 35 mln zł. Projekty kolejnych wnioskodawców są jeszcze oceniane.

Z kolei Wojewódzka Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży otrzyma dotacje w wysokości 250 tys. zł z przeznaczeniem na budowę garaży wraz z zapleczem technicznym w filii Zakładu znajdującej się przy ul. Szpitalnej w Wysokiem Mazowieckiem. Będzie to dobudowa do istniejącego budynku administracyjnego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Łączna powierzchnia użytkowa dobudowanej części wynosić będzie 188,94 m2.

wrotapodlasia.pl/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *