TwitterFacebook

Piknik rodzinny w parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Dzień Matki i Dzień Dziecka okazją do wielkiego pikniku rodzinnego. Tak właśnie będzie świętować parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

To pierwszy nasz festyn organizowany w tym roku. Niech każdy czuje się zaproszony – mówi proboszcz parafii ks. Andrzej Popielski.

Wydarzenie jest imprezą otwartą obfitującą w atrakcje. Wśród nich między innymi przejazd kolejką, z widokami na malowniczą panoramę miasta. Do tego stragany, konkursy, bezpłatny posiłek i możliwość zakupienia słodkości przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wiernych parafii.

Akcentem dobroczynnym będzie loteria, z której dochód przeznaczony zostanie na letni wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych. Większość z nich pod okiem opiekunów – najczęściej rodziców – bierze udział w Mszy św. i spotkaniach odbywających się w łomżyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15:00. Wsparcie z tegorocznego pikniku pomoże w zorganizowaniu wypoczynku w Dolinie Chochołowskiej dla około 150 niepełnosprawnych w dniach 8-15 lipca. Warto przy tej okazji podkreślić, że piknikowa loteria to nie jedyna forma pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Kolejną jest inicjatywa „Wspomóż sercem serce potrzebującego” polegająca na organizowaniu bożonarodzeniowego i wielkanocnego stoiska pełnego świątecznych wypieków i rękodzieła.

Niedzielna impreza organizowana jest wspólnie z Urzędem Gminy Łomża oraz Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu. Nasze trio współpracuje przynajmniej od siedmiu lat. W tym roku świętujemy również nasze 15 lecie, poczynając od 4 marca aż do wielkiego odpustu planowanego na 21 listopada ­- podsumowuje ks. Andrzej Popielski. Dodaje też, że podczas niedzielnego pikniku jedno stoisko przewidziane będzie dla lekarza i rehabilitanta, którzy będą służyć wskazówkami i poradami między innymi w zakresie leczenia i pielęgnacji.

Piknik odbędzie się w niedzielę przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Początek o godz. 9:00.

Poniżej fotografie z poprzednich edycji:

pd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *