RN
TwitterFacebook

Piotr Łobodziński znowu triumfuje

Piotr Łobodziński powoli rozkręca się w swojej koronnej dyscyplinie jaką jest bieganie po schodach odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie i 76 w karierze (na 120 startów). W sobotni wieczór zawodnik z Łomży po raz czwarty triumfował w Biegu na Szczyt  Rondo 1  w Warszawie.

Była to już ósma edycja tego prestiżowego warszawskiego biegu, zaliczanego do cyklu Towerrunning Tour 120. Łobodziński może się pochwalić 100% frekwencją, startuje tu nieprzerwanie o 2011, kiedy to debiutował w zawodach towerrunningowych. Zawodnicy mieli do pokonania 37 pięter oraz 836 stopni. Do Warszawy zjechało wielu czołowych zawodników biegania po schodach z Europy z najgroźniejszym rywalem na czele – Christianem Riedlem z Niemiec. 

Rywalizacja elity sportowej rozpoczęła się od biegu eliminacyjnego. Jak podkreślali sami zawodnicy jeszcze przed startem, był on kluczem do odniesienia zwycięstwa. Dobrze wiedział o tym faworyt z Łomży – Piotr Łobodziński, aktualny mistrz świata. Łobodziński uzyskał czas 3:34 i wyprzedził Riedla – o blisko 5 sekund. Zgodnie z przewidywaniami, biegi finałowe, rozgrywane w formule ‚na dochodzenie’ nie przyniosły większych zmian w czołówce. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża kontrolował sytuację i na mecie mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Po starcie udało nam się dopytać o wrażenia: – Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa na własnym terenie, jednak czasy jakie dzisiaj uzyskałem w biegu eliminacyjnym oraz finałowym (3:42) pozostawiają trochę do życzenia. Nie wiem czym to było spowodowane, ale nie tylko ja biegałem dzisiaj wolniej. Może późny wieczorny start był tego powodem – powiedział Piotr Łobodziński.

W biegu kobiet wysokie 4 miejsce zajęła Iwona Wicha, nowy nabytek łomżyńskiego klubu lekkoatletycznego, a prywatnie narzeczona Piotr Łobodzińskiego.

Klasyfikacja mężczyzn:

1) Piotr Łobodziński (POL) 

2) Tomas Celko (SVK) 

3) Stefan Stefina (SVK) 

Piotr Łobodziński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *