RN
TwitterFacebook

Podlaskie. 320 litrów płynu dezynfekującego trafiło do stacji pogotowia w Łomży i Białymstoku [FOTO]

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i Łomży otrzymały 320 l płynu do dezynfekcji. Zakup został sfinansowany przez samorząd województwa podlaskiego. Środki dezynfekujące przekazał w piątek (17.04) marszałek Artur Kosicki.

– Środki dezynfekujące są niezbędne w okresie pandemii, dlatego postanowiliśmy przekazać je wojewódzkim stacjom pogotowia. To one są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem podkreślał marszałek Kosicki.Przypomnę, że oprócz wsparcia rzeczowego, stacje w Białymstoku i Łomży otrzymały na zakup środków ochrony osobistej łącznie 7 mln zł.

Warto dodać, że Zarząd Województwa Podlaskiego, w związku z pandemią Covid-19 uruchomił specjalny program, finansowany ze środków UE i budżetu państwa, przeznaczony dla jednostek służby zdrowia „Podlaski Pakiet Zdrowotny”.
W ramach programu podlaskie szpitale i stacje pogotowia ratunkowego otrzymały wsparcie finansowe w wysokości blisko 60 mln zł. Pieniądze przeznaczone są na zakup m.in. specjalistycznej aparatury, wyposażenia i środków ochrony osobistej – niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania placówek ochrony zdrowia w czasach pandemii.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 18 =