RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Milionowa pomoc z ZUS dla przedsiębiorców

Blisko 240 mln złotych wypłacił Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla podlaskich przedsiębiorców i osób na umowach cywilnoprawnych. Środki zostały przekazane w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Do placówek ZUS w Podlaskiem wpłynęło prawie 87 tys wniosków o pomoc. Aż 55% z nich dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

– To wsparcie pozwala by składki za miesiąc marzec, kwiecień i maj za przedsiębiorców opłaciło państwo. Za marzec zwolnienie z uiszczania należności otrzymało już 35,5 tysiąca firm na kwotę prawie 95 milionów złotych, a za kwiecień 34 tysiące płatników na kwotę 81,5 miliona złotych.

Rzecznik dodaje, że zgłoszonych zostało blisko 38 tysięcy wniosków o świadczenie postojowe:

– Wykonanych zostało już prawie 32 tysiące 300 przelewów, które trafiły do oczekujących na pomoc osób w naszym regionie. Kwota na jaką zostały wykonane przelewy w ramach tego wsparcia to prawie 63 miliony złotych. Suma udzielonego wsparcia w województwie podlaskim z obu form, czyli zwolnienia z płacenia składek i świadczenia postojowego to ponad 239,5 miliona złotych.  

W całym kraju na obie te formy pomocy ZUS wypłacił już blisko 9 miliardów złotych.

jt/zus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *