RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Nowi radni sejmiku województwa złożą ślubowanie

Piotr Modzelewski, Krzysztof Kondraciuk i Wojciech Grochowski obejmą mandaty radnych województwa podlaskiego zwolnione przez osoby, którym udało się wejść do polskiego parlamentu. Postanowienia w tej sprawie wydał już wydał Komisarz Wyborczy w Białymstoku. 

Miejsce dotychczasowych radnych województwa podlaskiego – Aleksandry Szczudło (Prawo i Sprawiedliwość) i Stefana Krajewskiego (Polskie Stronnictwo Ludowe), którzy objęli mandaty posłów oraz Marka Komorowskiego (Prawo i Sprawiedliwość), który został wybrany senatorem, zajmą osoby, które w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie uzyskały mandatu, ale zdobyły wysokie wyniki z listy komitetów w danym okręgu. I tak miejsce Komorowskiego zajmie Piotr Modzelewski (łomżyński działacz Prawa i Sprawiedliwości, zastępca Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy), miejsce poseł Szczudło zajmie Krzysztof Kondraciuk (były szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), a miejsce po Krajewskim przejmie Wojciech Grochowski (zastępca dyrektora ds. handlu w SM Mlekpol w Grajewie).

Nowi radni złożą ślubowanie podczas najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego, która odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada, w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *