RN
TwitterFacebook

Podlaskie. PKS Nova – zmiany w rozkładzie jazdy i nowe połączenia

Przywrócone połączenia Białowieża-Ciechanowiec-Warszawa, a także Łomża-Jedwabne-Radziłów, zawieszone kursy z Łomży do Białegostoku i przez Nadbory do Radziłowa – to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadza spółka PKS Nova z początkiem roku. Od piątku (01.01) funkcjonuje też nowy rozkład jazdy.

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za transport zaznacza, że dobre skomunikowanie naszego regionu jest niezbędne, a to wymaga ciągłego usprawniania.

– Musimy zadbać o zapewnienie takich połączeń, także autobusowych, aby każdy mieszkaniec bez problemu mógł dotrzeć w wybrane przez siebie miejsce przy jednoczesnej minimalizacji kosztów – podkreśla.

Jak mówi Andrzej Mioduszewski, prezes PKS Nova, zmiany – oprócz tych związanych z ograniczeniami wynikającymi z panującej epidemii COVID-19 – spowodowane są głównie ideą optymalizacji połączeń autobusowych w regionie.

– Tworzymy nową siatkę połączeń. W tej chwili scalamy działania wszystkich oddziałów spółki w jedno, żeby wyeliminować powielanie kursów na tych samych odcinkach.

Stąd m.in. przywracanie połączeń dalekobieżnych.

– Przykładowo, zamiast dwóch autobusów na krótszych trasach, pojedzie jeden, ale dalej – tłumaczy Mioduszewski.

I tak od poniedziałku (18.01) wracają kursy na trasie: Białowieża-Bielsk Podlaski-Ciechanowiec-Ostrów Mazowiecka-Warszawa. Odjazdy z Białowieży o godz. 4:45 (poniedziałek-sobota), a w weekendy o godz. 6:35. Powrót z Warszawy – godz. 15:00.

Od 11 stycznia zawieszona część połączeń

W drugim tygodniu stycznia, od poniedziałku (11.01) zawieszona zostanie obsługa linii: Łomża-Białystok (godz. 8:00), Łomża-Nadbory-Radziłów (godz. 15:40) oraz – ze względu na fatalny stan nawierzchni drogi – Kruszyniany-Szaciły.

Przywrócony natomiast będzie kurs Łomża-Jedwabne-Radziłów (odjazd o godz. 16:00).

W związku z dużymi zmianami w rozkładzie jazdy, a także dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, PKS Nova zachęca do każdorazowego sprawdzania aktualnych godzin kursowania autobusów na stronie internetowej spółki.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + two =