RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Rolnicy dziękują posłom, którzy zagłosowali przeciwko tzw. “Piątce dla Zwierząt”

Wczoraj (26.10.) rolnicy z województwa podlaskiego odwiedzili posłów, którzy zagłosowali przeciwko tzw. “Piątce dla zwierząt”. Specjalne banery i podziękowania otrzymali m.in. Stefan Krajewski z PSL i Lech Antoni Kołakowski, który za swój sprzeciw został zawieszony w prawach członka PiS. 

Nie milkną echa głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. W ostatnich tygodniach rolnicy protestowali i dawali wyraz swojego niezadowolenia przed biurami i posesjami tych parlamentarzystów, którzy opowiedzieli się za “Piątką dla zwierząt”. Wczoraj rolnicy postanowili docenić tych, którzy stanęli po ich stronie. 

– Warto zauważyć tych, którzy stanęli w obronie rolników i im też podziękować. Podziękować w taki sposób, żeby wiedzieli, że warto iść za rolnikami. Że warto nas bronić i my o tym nie zapomnimy – mówi rolnik z województwa podlaskiego, Michał Zarzecki.

Banery z podziękowaniami zawisły m.in. przed domami Stefana Krajewskiego z PSL i Lecha Antoniego Kołakowskiego.

– Państwa wczorajszy gest podziękowania za obronę polskiego rolnictwa przed zapisami tzw.„Piątki Kaczyńskiego”, był dla mnie wzruszający. Słowa wsparcia i podziękowania, za moją ostatnią aktywność poselską, dążącą do zablokowania PiS, które niszczy rolnictwo i wieś,potwierdziły, że moja służba ma sens. Chciałbym zapewnić, że jako osoba od urodzenia związana i od wielu lat pracująca na rzecz polskiego rolnictwa, zawsze będę bronił Waszej ciężkiej pracy i możliwości uczciwego gospodarowania – deklaruje poseł Krajewski. 

– Jest to takie bardzo miłe. Przyjmuję to z satysfakcją, ale bez tych podziękowań takie same byłyby moje zaangażowania. Ja chcę podziękować rolnikom i mieszkańcom polskiej wsi za to, że bronią gospodarstwa. Bronią polskiej wsi i racji stanu. To jest też ich i mój obowiązek – dodaje poseł Kołakowski. 

pg/jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + seven =