RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Rolnicy znowu wyjadą na ulice, aby protestować [AKTUALIZACJA]

Dziś (21.10.) kolejny protest rolników, którzy nie zgadzają się na tak zwaną Piątkę dla zwierząt Jarosława Kaczyńskiego. Utrudnienia ponownie spodziewane są w całym kraju.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu traktory wjadą też do Łomży, czy na Dk61 między Stawiskami a Szczuczynem. Rolnicy zapowiadają, że będą protestować od około godziny 11. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu do 13:00.

Rolnicy podkreślają, że na razie nie zamierzają blokować ruchu:

Delikatne utrudnianie ruchu przez jakieś spontaniczne zebrania rolników, tak bym to nazwał. Jeżeli ta ustawa przejdzie to oznacza likwidację polskiej hodowli bydła, w którą zainwestowaliśmy miliardy, żeby spełnić wszelkie warunki europejskie dobrostanu. To są setki milionów, jak nie miliardy zainwestowane w modernizację ubojni – mówi jeden z rolników, Wojciech Chrostowski.

Dodaje on, że rolnicy zawiedli się na parlamentarzystach z regionu, którzy głosowali za przyjęciem „piątki”:

– Przed wyborami, jeszcze nie tak dawno, nawet pół słowem nie wspomniał pan senator Boguski, że tak może zagłosować. Pan Komorowski wspomniał tylko, że będzie tutaj wspierał rolników w samych superlatywach. Posłowie, trzeba to powiedzieć wprost, zdradzili polską wieś. Pan Andruszkiewicz, który od rana do wieczora w mediach wypowiada się używając słów Bóg, Honor, Ojczyzna, a zdradza rolników i skazuje ich na zagłodzenie finansowe.

Aktualizacja, godz. 12:30:

GDDKiA w Białymstoku informuje o utrudnieniach spowodowanych przemieszczającymi się kolumnami maszyn rolniczych. 

Utrudnienia na DK8 pomiędzy Białymstokiem, a Augustowem. Od Korycina do Suchowoli protestujący rolnicy poruszają się kolumną ciągników spowalniając ruch. Identyczna sytuacja ma miejsce na DK65, gdzie ciągniki utrudniają ruch na odc.: Grajewo – Mońki oraz Knyszyn – B-tok.

Również na DK 19 w Siemiatyczach wyjechała kolumna ciągników. To samo dzieje się na DK 64 na odc. Elżbiecin – Łomża oraz na DK 61 na odcinku Augustów – Bargłów Kościelny.

pz/jt

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 8 =