TwitterFacebook

Podlaskie. Sprawdzili trzeźwość ponad 7 tys. kierowców w ramach działania „Alkohol i narkotyki”

Blisko 200 policjantów ruchu drogowego wzięło udział w 24-godzinnych działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Alkohol i narkotyki”. Na podlaskich drogach skontrolowano trzeźwość ponad 7 tysięcy kierowców. 

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W czasie prowadzonych kontroli policjanci ujawnili 13 skrajnie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu, którzy wsiedli za kierownicę na tak zwanym „podwójnym gazie”. Wśród kontrolowanych kierowców,  na szczęście nie było takich, którzy prowadzili pojazd pod wpływem narkotykówinformuje nadkom. Tomasz Krupa, oficer prasowy podlaskiej policji.

Wczoraj tylko łomżyńscy policjanci skontrolowali 702 kierowców. W tym gronie znalazł się jeden kierujący, który będzie odpowiadał za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencjewyjaśnia st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

KWPP w Białymstoku/ KMP w Łomży/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *