RN
TwitterFacebook

Podlaskie. W Łomży i Białymstoku powstają izolatoria dla oczekujących na wyniki testów na COVID-19

Wojewoda Podlaski poinformował, że przy szpitalach przekształconych w jednoimienne placówki zakaźne w Białymstoku i Łomży powstaną izolatoria. W tych miejscach będą przebywać osoby, które czekają na wyniki testu na obecność COVID-19.

W województwie podlaskim izolatoria powstają przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (w hotelu BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego) i przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, który pełni funkcję szpitala zakaźnego (w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd).

Pobyt w izolatorium zaleca lekarz. Świadczona w nim będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby.

Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli będzie taka konieczność, kolejne w województwie powstaną przy szpitalach z oddziałami zakaźnymi.

Podlaski Urząd Wojewódzki/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *