TwitterFacebook

Policjanci będą ścigać się po łomżyńskich ulicach

Dwuosobowe reprezentacje wszystkich komend wojewódzkich wezmą udział w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych w Łomży, które odbędą się w dniach od 25 do 27 kwietnia. Zawody zostały podzielone na 4 etapy. Będzie to test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna, wyścig patroli rowerowych oraz rowerowa sztafeta biathlonowa.

Cieszymy się z tego, że będziemy gościć policjantów z całego kraju. Jest to na pewno dobra promocja naszego miasta – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Wyścig patroli rowerowych to w sumie dystans 21 kilometrów – 5 pętli po 4200 metrów, a o wygranej zdecyduje czas drugiego zawodnika patrolu. Trasa będzie trudna i zróżnicowana. Współczuję zawodnikom, bo nie będzie lekko. Tak jest w codziennej służbie, zmagamy się z różnymi trudnościami, musimy działać na różnym terenie tak samo tutaj staraliśmy się odzwierciedlić takie realia z jakimi policjanci spotykają się w toku codziennej swojej służby – przekonuje podinspektor Wojciech Snopko ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

W rowerowej sztafecie biathlonowej policjanci będą mieli do pokonania 650 metrów strzelając do 5 celów. Wszystko będzie rozgrywane na bulwarach gdzie również rozpocznie i zakończy się wyścig patroli.

W parze, która będzie reprezentowała województwo podlaskie będzie policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Liczymy na dobry wynik – mówi z wiarą komendant miejski policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz.

26 kwietnia w godzinach 16:00 -19:00, na czas Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych, dla ruchu drogowego całkowicie zamknięte zostaną ulice: Rybaki, Kapucyńska, Kaznodziejska, Stary Rynek oraz częściowo: Krzywe Koło (zapewniony wjazd jedynie od strony Hotelu Gromada), Rządowa i Giełczyńska (od strony ulicy Dwornej). Na ul. Sikorskiego w kierunku Mostu Hubala do wyścigu wykorzystany zostanie odgrodzony od jezdni chodnik po lewej stronie, wraz z przyległą drogą rowerową. Odcinek trasy przebiegający poza drogą, na terenie przyległym do plaży miejskiej zostanie wygrodzony taśmą ostrzegawczą. Poszczególne odcinki ulic mogą być włączane do ruchu wcześniej.

Po zakończeniu zawodów policyjnych około godz. 18:15 odbędzie się przejazd rekreacyjny rowerami miejskimi. Będzie się on odbywał jedynie przy zamkniętej ulicy Rybaki.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *