RN
TwitterFacebook

Polityka: Lech Kołakowski opuszcza Prawo i Sprawiedliwość

Lech Antoni Kołakowski odszedł z Prawa i Sprawiedliwości. Ogłosił to dzisiaj podczas krótkiego spotkania z mediami w Sejmie. 

– Zostaję posłem niezrzeszonym – poinformował łomżyński parlamentarzysta pokazując pismo do Marszałek Sejmu RP. Swoją decyzję argumentował przede wszystkim swoją niezgodą na tzw. Piątkę dla zwierząt i kolejne zapowiedzi projektów poselskich tej ustawy. – Poza tym są sytuacje takie, że dotyczy to bezpośrednio mojej osoby i kierownictwa mojego ugrupowania, o których w tej chwili chciałbym nie mówić

Poseł Kołakowski najpierw został zawieszony w partii, później odwołany ze stanowiska pełnomocnika Komitetu PiS Łomży. W ubiegłotygodniowej porannej rozmowie Radia RMF zapowiedział, że odchodzi z partii. Po tym parlamentarzysta znalazł się w drugiej turze przywróconych w prawach członka klubu, rozmawiał też z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz szefem klubu parlamentarnego Ryszardem Terleckim. To spotkanie miało na chwilę wyhamować jego decyzję o odejściu z partii. Dzisiaj poinformował o odejściu z ugrupowania.

red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − seven =