RN
TwitterFacebook

Poprawka była łatwiejsza – maturzyści po kolejnej maturze z matematyki

Maturzyści są już po pisemnych maturach poprawkowych. W Łomży z drugiej szansy korzysta 198 osób. Najwięcej abiturientów poprawiało maturę z matematyki. Zgodnie przyznają, że poprawka była łatwiejsza od egzaminu, który pisali w maju.

Do pisemnego egzaminu poprawkowego z matematyki w nowej formule przystąpiły 162 osoby i 14 osób z języka angielskiego. Jeżeli chodzi o starą formułę to do poprawki z matematyki zgłosiło się 20 osób.

Maturzyści zgodnie przyznają, że egzamin poprawkowy z matematyki był łatwiejszy od egzaminu majowego. – Teraz poszło mi lepiej niż ostatnio. Uczyłem się i moim zdaniem była po prostu łatwiejsza – mówi uczeń III LO i dodaje, że przez wakacje starał się godzinę dziennie poświęcić na przygotowanie do egzaminu poprawkowego oraz chodził na korepetycje. – Zaskoczyło mnie jednak parę rzeczy i w dwóch trzech zadaniach musiałem strzelać, ale tak to pozytywnie jestem nastawiony. Teraz zdam na pewno. Chcę dostać się na studia do Warszawy na AWF albo zarządzanie.

– Jak dla mnie to nie było trudne, poradziłam sobie. Zadania zamknięte na pewno były łatwiejsze niż w maju – mówi absolwentka III LO i zaznacza, że tym razem zda na pewno i będzie starać się o to, aby dostać się na studia humanistyczne.

Jutro jeszcze poprawkowe matury ustne. Wyniki poznamy 11 września.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *