TwitterFacebook

Pościg za autem z kontrabandą

Łomżyńscy policjanci po pościgu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, u którego w samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży pełniący służbę na terenie gminy Piątnica postanowili zatrzymać do kontroli volvo na suwalskich numerach rejestracyjnych. Niestety kierujący pojazdem mężczyzna nie zastosował się do dawanych przez mundurowych znaków i szybko zaczął się oddalać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mundurowym po przejechaniu kilkuset metrów udało się zatrzymać uciekające volvo. Jak się okazało w trakcie przeszukania pojazdu, ucieczka to nie jedyne przewinienie 45-latka. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sprawę przejęli funkcjonariusze z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Mundurowi łącznie zabezpieczyli 7019 paczek papierosów (19 znaleziono podczas przeszukania w domu). Wprowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 161 tysięcy złotych. Wczoraj mieszkaniec powiatu sejneńskiego usłyszał zarzut. Odpowie również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 45–latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Teraz dalszym losem podejrzanego zajmie się sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *