RN
TwitterFacebook

Poseł Krajewski ponownie upomina się o szpital w Łomży

Kolejna konferencja polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego przed Szpitalem Wojewódzkim w Łomży. Zambrowski poseł Stefan Krajewski apelował, żeby placówka była ponownie ogólnodostępna i przyjmowała wszystkich pacjentów. Chodzi przede wszystkim o te oddziały, które będą decyzją wojewody nadal zamknięte i do dyspozycji pacjentów z koronawirusem. Wśród nich jest oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ.

– Osoby, które korzystają chociażby ze Stacji Dializ, co drugi dzień jeżdżą po całym województwie i nie tylko województwie podlaskim ale też jadą do województwa mazowieckiego, do województwa warmińsko-mazurskiego, żeby poddać się dializie. To jest rzecz niezrozumiała dla wszystkich – tłumaczył poseł Stefan Krajewski.

W konferencji uczestniczyła też Wiesława Śizankiewicz, która na dializy musi dojeżdżać do Suwałk. – Jest to dla nas po prostu już bardzo męczące. Trzeci miesiąc co tydzień po 900 kilometrów w jedną stronę, mało tego to są dializy nocne. W związku z tym ja wracam do domu średnio tak pomiędzy pierwszą a drugą w nocy – wskazywała pani Wiesława.

Poseł Krajewski zwrócił się w sprawie całkowitego ‘odmrożenia’ szpitala do wojewody podlaskiego z interwencją poselską. Przypomnijmy, że częściowe przywrócenie szpitala jest możliwe od pierwszego czerwca.

JT/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − two =