RN
TwitterFacebook

Poselska interwencja w sprawie kolei w Łomży

Poseł na Sejm RP Krzysztof Jurgiel zwrócił się do prezesa PKP PLK S.A. Ireneusza Merchela z prośbą o wsparcie budowy linii kolejowej nr 49 Śniadowo – Łomża oraz bocznicy towarowej w Sokołach. W wystosowanym piśmie zaproponował również spotkanie samorządowców z prezesem polskich kolei.

– Serdecznie dziękuję panu Posłowi Krzysztofowi Jurgielowi za zaangażowanie się w sprawy naszego miasta i kwestię powrotu kolei do Łomży – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który po tym jak w połowie listopada Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku poinformował o planowanej rezygnacji z rewitalizacji połączenia kolejowego przebiegającego przez Łomżę, interweniował w PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Po nadesłanej odpowiedzi można mieć nadzieję, że kwestia powrotu, po blisko 30 latach, kolei do naszego miasta jest wciąż otwarta.

UM Łomża

1 komentarz

  1. janek Odpowiedz

    Kolej do Łomży mogła by być poprowadzona nowym szlakiem tym z Ostrołeki do Pisza co lepiej by skomunikowało Łomżę z CPK a na stary szlak szkoda pieniędze wydawać zwłaszcza że Łomża jest przeorana koleją a do ciepłowni i tak trzeba węgiel dowozić z bocznicy samochodami . Z bezpośredniego załadunku na kolej nie korzysta żaden zakład. Zabierzcie chociaż bocznicę towarową do Janowa lub konarzyc .Szkoda tylu kierowców którzy muszą zatrzymywać się przed tymi torami codziennie w tysiącach ,czy nie taniej zrobić przeładunki towarowe przed miastem ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *