TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Artystyczne Meandry szukają wsparcia

Po sukcesie działań „Folkowej Edukacji” – warsztatów, EtnoLekcji i koncertu, które zgromadziły niesamowitą ilość osób Projekt Artystyczny Meandry planuje powtórzyć zeszłoroczne działania i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

Tancerze chcą zebrać pieniądze, by móc zorganizować warsztaty taneczne, w czasie których powstanie nowa choreografia i muzyka. W tym roku ma powstać układ taneczny, który będzie związany z regionem Kurpi Białych.

Naszym celem jest zebranie 8 tys. zł. Naszą akcję wsparło już kilkanaście osób, ale wierzymy, że w Łomży i okolicach są ludzie, którzy słyszeli o nas, widzieli to co robimy i zechcą nas wesprzeć. Można wpłacać 10, 20, 50zł, albo – jeśli ktoś chce – więcejmówi Artur Hermanowski, przedstawiciel Stowarzyszenia.

Sukces Folkowej Edukacji 2019

W zeszłym roku Projekt Artystyczny Meandry zorganizował trzydniowe warsztaty taneczne w Nowogrodzie, które poprowadził choreograf Mariusz Żwierko. W ich trakcie powstał nowy układ taneczny „Podlasie w pełnej krasie”, a w ramach otrzymanej dotacji, oprócz układu tanecznego (choreografii i muzyki, którą zaaranżował i nagrał znany muzyk Andrzej Grzybowski),  powstały nowe stroje – aż sześć kompletów męskich i damskich.

Warsztaty w Nowogrodzie były także etapem przygotowawczym do naszych EtnoLekcji, które zostały później przeprowadzone w trzech ośrodkach kultury – w Pniewie, Nowogrodzie oraz Piątnicy. W tych EtnoLekcjach łącznie uczestniczyło prawie 200 osób – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Podsumowaniem projektu był uroczysty koncert, który stał się także okazją do świętowania pięciu lat działalności Projektu Artystycznego Meandry. W koncercie wzięło udział ponad 350 osób!

Jak działamy?

Nie wszyscy wiedzą, ale w Projekcie Artystycznym Meandry działamy jak większość organizacji społecznych. Co złożymy – to mamy i tak pracujemy. Jesteśmy grupą dorosłych osób, które spotykają się, by razem tańczyćpodkreśla Irmina Gosk, instruktor tańca.

Część z nich kiedyś tańczyła w zespołach ludowych. Niektórzy zaczynali jeszcze będąc dziećmi, inni w szkole średniej, na studiach, ale są wśród nich i tacy, którzy zaczęli zupełnie niedawno.

Meandry chcą rozwinąć swoją działalność choć nie mają stałych sponsorów ani stałego zewnętrznego finansowania. Swoje pasje realizują ze składek (20-30 zł miesięcznie) oraz pomocy osób i instytucji, które pozwalają im pracować, ćwiczyć i tańczyć.

Rok 2020 to kolejne wyzwania, które postawili przed sobą. Chcą zorganizować warsztaty taneczne i nowy układ taneczny. W tym celu stworzyli zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl

Jeśli ktoś chce im pomóc, nawet w najmniejszy sposób, to może dokonać wpłaty wchodząc na stronę www.zrzutka.pl/z/meandry

Jest też specjalne konto do wpłat tradycyjnych oraz przelewów z zagranicy: 32 1750 1312 6885 0696 2829 8977. Zbiórka potrwa do 6 lutego 2020 roku.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *