RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Ludzkie kości na działce? Policja i prokuratura bada sprawę

Ludzkie szczątki na jednej z działek w Starej Łomży przy Szocie? Nietypowego odkrycia dokonali wczoraj (21.05.) pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

– Kości zostały odkryte przez pracowniku, którzy monitorują teren w celu weryfikowania przestrzegania ustawy o ochronie przyrody. W trakcie takich rutynowych działań, kiedy sprawdzamy co na tych działkach się dzieje, stwierdziliśmy właśnie świeże nasypy gruzu i różnych przedmiotów po jakichś wykopach ziemnych. Stwierdziliśmy na działce szczątki ludzkie. Były to kości ramienne, fragmenty czaszki, części kości biodrowej. Tych kości w promieniu 50 metrów było około 7-8mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Narodowego Doliny Narwi. 

O sprawie natychmiast zostali poinformowani łomżyńscy policjanci:

– 21 maja otrzymaliśmy zgłoszenie od dyrektora Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, że na posesji przy ulicy Wiejskiej w Stare Łomży przy Szosie ujawnione zostały kości i fragmenty kostne nieznanego pochodzenia. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli sześć śladów w postaci kości i szczątków kostnych. Materiały te zostały przetransportowane do prosektorium celem dalszych badań – przekazuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży. 

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =