RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. MPK zawiesza większość połączeń zamiejskich

Władze Łomży nie dogadały się z większością gmin, na terenie których do tej pory kursowały autobusy zamiejskie. W związku z tym z końcem roku wygasa porozumienie międzygminne w sprawie lokalnego transportu drogowego i od 1 stycznia 2021 roku MPKi nie będą obsługiwały tras na terenie gminy Łomża, Nowogród, Zbójna oraz Wizna.

W związku z wygaśnięciem dotychczasowego porozumienia międzygminnego w sprawie lokalnego transportu zbiorowego pomiędzy Miastem Łomża a gminami Łomża, Nowogród, Zbójna oraz Wizna oraz w związku z brakiem podpisania nowego porozumienia międzygminnego, od 01 stycznia 2021 r., autobusy MPK nie będą mogły realizować przewozów na terenach gmin. Zmianie ulegną trasy i rozkłady jazdy na liniach (zaznaczone na czerwono przystanki przestają obowiązywać):

  • Linia nr 4 – kursuje tylko w granicach administracyjnych Łomży do ulicy Zdrojowej / pętla na ul.  Królowej Bony.

Zmiany trasy przejazdu:

S. AGROBIZNESU – W. Polskiego – Poznańska – Al. Legionów – Pl. Kościuszki – Rządowa – Stary Rynek – Giełczyńska – Sz. Zambrowska – Sikorskiego – Zdrojowa (pętla na ul. Królowej Bony) – Stara Łomża  BONA ( Zosin  Siemień  Rybno  PNIEWO )
  • Linia nr 9 – linia całkowicie zawieszona.

PRZYKOSZAROWA – Al. Piłsudskiego – Al. Legionów – Plac Kościuszki – Wojska Polskiego – Sikorskiego – Nowogrodzka – Kupiski Stare – Kupiski Nowe – Mątwica – NOWOGRÓD

  • Linia nr 12 – kursuje tylko w granicach administracyjnych Łomży.

Zmiany trasy przejazdu:

 JEDNACZEWO  Nadnarwiańska  ( Kupiski St.  Nowogrodzka)  Plac Kościuszki – Rządowa – Stary Rynek – Giełczyńska – Polowa – Al. Legionów – Sikorskiego – Zawadzka – Al. Piłsudskiego – Al. Legionów – Poznańska – Kraska – Al. Legionów (pętla w przy ul. Strusiej)  KONARZYCE ( Boguszyce  CZAPLICE )

  • Linia nr 15 – kursuje tylko w granicach miasta Łomża i gminy Piątnica.

Zmiany trasy przejazdu:

(ZDZ) – W. S. AGROBIZNESU  – Poznańska – ( Łochtynowo  Dłużniewo ) Aleja Legionów – Pl.Kościuszki – Zjazd – Piątnica – Kalinowo – Drozdowo – Niewodowo – Rakowo – KRZEWO (- Kossaki  Bronowo  Lisno  NIWKOWO )

  • Linia nr 19 – linia całkowicie zawieszona.

ZBÓJNA – Dębniki – Morgowniki – NOWOGRÓD

Wstrzymana zostaje sprzedaż biletów okresowych zamiejskich na w/w  skreślone trasy.

Jednocześnie MPK informuje, że porozumienie międzygminne pomiędzy Miastem Łomża a Gminą Piątnica (dotyczy linii nr 1 oraz linii nr 15 do Krzewa) zostało przedłużone do końca stycznia 2021 r.

W związku z powstałymi zmianami w rozkładach jazdy, przewoźnik prosi mieszkańców Łomży o zgłaszanie swoich uwag i sugestii co do potrzeb i oczekiwań w zakresie zwiększenia dostępności do komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta.

 Zgłoszenia można kierować na adres rozkłady@mpklomza.pl

MPK Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 16 =