RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński: Obwodnica Konarzyc oficjalnie oddana do użytku [FOTO]

Pierwsze samochody nowo wybudowaną obwodnicą Konarzyc pojechały jeszcze w grudniu 2019 roku. Dzisiaj (15.01.) odbyło się oficjalne oddanie trasy do użytku.

Każda inwestycja, w szczególności drogowa, która poprawia bezpieczeństwo, komfort i estetykę jest ważna dla mieszkańców naszego powiatu – zaznacza starosta łomżyński, Lech Szabłowski:

– Ta inwestycja w szczególności jest potrzebna dla miejscowości Konarzyce. Mam nadzieję, że to co dzisiaj się stało to jest takim początkiem, pierwszym etapem i dojdziemy do tego, że w całości droga 677 zostanie wyremontowana, aż do miejscowości Śniadowo. Natomiast przebieg tej obwodnicy Konarzyc zostanie uzupełniony o wjazdy, które w pełni udrożnią tutaj ruch odbywający się w tej części powiatu.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, również podkreśla znaczenie tej inwestycji:

Szalenie ważna droga łącząca Łomżę, subregion województwa podlaskiego ze stolicą kraju i ona zawsze będzie drogą bardzo potrzebną dla mieszkańców. To jest najszybsze i najbardziej bezpieczna podróż do Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy. 

Prace nad kosztującą blisko 43 miliony obwodnicą rozpoczęły się 7 listopada 2018 roku, a zakończyły 23 grudnia ubiegłego. Nowa droga ma 4,6 kilometra długości, jezdnię o szerokości 7 metrów, pobocza, ścieżkę rowerową oraz drogi serwisowe.

JT/red. pg

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *