RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Obwodnicami Kupisk i Konarzyc pojedziemy w styczniu

Prace na obwodnicy Kupisk zakończyły się blisko trzy miesiące temu, ale wciąż jest nieprzejezdna. Jej otwarcie zbiegnie się z otwarciem obwodnicy Konarzyc, na której prace wciąż trwają. 

Remont 13-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 645 między Łomżą a Nowogrodem rozpoczęła się na początku 2018 roku. Trasa została rozbudowana tak, że omija ona od strony Łomży Stare Kupiski. Na całej długości drogi powstał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Natomiast pomiędzy Starymi a Nowymi Kupiskami droga zyska połączenie z planowaną obok obwodnicą Łomży, która powstanie w ramach Via Baltica. Koszt to ponad 53 miliony złotych.

Droga od Kupisk do Nowogrodu jest już przejezdna, jednak wciąż wyłączony z użytkowania jest fragment omijający Stare Kupiski, gdzie trwają kwestie formalne. Lekkie opóźnienie ma też budowa obwodnicy Konarzyc. Prace, które obejmowały wyprowadzenie nowej 2,6-kilometrowej trasy o szerokości 7 metrów poza miejscowość, ruszyły listopadzie 2018 roku i miały zakończyć się w listopadzie br.

Wicemarszałek Marek Olbryś w rozmowie z reporterem Radia Nadzieja poinformował, że wszystko idzie w dobrym kierunku:

– Z tego, co zapewnia nas dozór techniczny mamy inwestycje przekazać do odbioru i będzie to prawnie to umocowane. Do 15 stycznia na pewno te dwie obwodnice będą oddane. 

Wicemarszałek liczy, że jeszcze w tym roku wszystkie sprawy biurokratyczne uda się załatwić, a w połowie stycznia zostanie tylko uroczyste oddanie obu obwodnic do użytku.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + two =