RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Pijany wjechał w ogrodzenie. W organizmie miał ponad 4 promile alkoholu

Łomżyńscy policjanci podsumowali minione Święta Wielkanocne. Przez cały weekend zatrzymano dwóch kierowców, którzy po alkoholu jechali samochodem. Pijany rekordzista miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 

– Pomimo nieustających apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch takich kierowcówmówi st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

W świąteczną niedzielę po godzinie 15.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Zbójna kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie. W związku z tą kolizją mundurowi zatrzymali 45-latka kierującego polo. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. 45–latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Natomiast w wielkanocny poniedziałek przed godziną 8:00 na ulicy Nowogrodzkiej w Łomży do kontroli został zatrzymany kierujący skodą. 48–latek „wydmuchał” ponad dwa promile. Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiadać będą przed sądem.

W trakcie przedłużonego weekendu funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” wyjeżdżali łącznie do 7 zdarzeń drogowych, zakwalifikowanych jako kolizje.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Rekomendują pozostanie w domach, jeżeli wyjście nie jest podyktowane pilną potrzebą.

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *