RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Policjanci pomogli dowieźć do szpitala rodzącą kobietę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży pomogli w pilotażu ciężarnej kobiety. Rodząca bezpiecznie trafiła do szpitala w Ostrołęce.

Wczoraj (20.05.) przed południem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Miastkowo, zauważyli stojącego obok samochodu mężczyznę, który machał ręką w sposób zwracający uwagę. Natychmiast zawrócili, aby zapytać czy nie potrzebuje pomocy.

– Okazało się, że przewoził on rodzącą żonę, jednak ze względu na bardzo zaawansowaną fazę porodu, nie wie czy będzie w stanie dojechać do szpitala w Ostrołęce. Mundurowi uzyskali też informację, że wezwana już została karetka pogotowia. Widząc, że sytuacja jest bardzo poważna i liczy się każda minuta, natychmiast podjęli decyzję o rozpoczęciu pilotażu. Włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w kierunku szpitala – informuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów drogą krajową nr 61, już na terenie powiatu ostrołęckiego, spotkali się z jadącym w ich kierunku Zespołem Ratownictwa Medycznego. Policjanci pomogli bezpiecznie przejść kobiecie do samochodu specjalistów medycznych i na tym zakończyli swoją nietypową interwencję.

KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *