RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Poseł Lech Kołakowski prosi o zabezpieczenie pieniędzy na przebudowę skrzyżowania w Chojnach Młodych

2 miliony złotych – o zabezpieczenie takich środków w budżecie państwa wnioskuje do Ministrostwa Finansów poseł Lech Antoni Kołakowski. Pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 61 w Chojnach Młodych. 

Poseł Lech Kołakowski w swoim piśmie do Tadeusza Kwiecińskiego, ministra finansów przesłał stanowiska Rady Gminy Łomża oraz Rady Powiatu Łomżyńskiego dotyczące przebudowy newralgicznego skrzyżowania. Zawnioskował też o zabezpieczenie środków finansowych w wysokości 2 mln złotych na realizację inwestycji. 

– Chojny Młode to najbardziej niebezpieczne miejsce na drogach w tej części Polski. Na omawianym skrzyżowaniu od lat dochodzi do wielu wypadków drogowych, także śmiertelnych, z udziałem kierowców oraz pieszych. Na wyżej wymienionym skrzyżowaniu kumuluje się ruch lokalny z siedzibami ościennych gmin, siedzibą powiatu oraz tranzytowy z Warszawy na Mazury. Ponadto w obrębie skrzyżowania zlokalizowane są przystanki autobusowe, do których nie wyznaczono żadnych przejść dla pieszych, co jeszcze bardziej zagraża bezpieczeństwu – pisze poseł Kołakowski. 

Jesienią 2019 roku skrzyżowanie zablokowali mieszkańcy Chojn. Domagali się oni przebudowy tego miejsca. Zorganizowana została też petycja, pod którą podpisały się 394 osoby. 

– Ze względu na bardzo trudną sytuacje komunikacyjną i potrzebę poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi w miejscowości Chojny Młode poprzez jego przebudowę, zwracam się do Pana Ministra o dodatkowe środki w kwocie ok. 2 mln złotych na pilną realizację tej inwestycji.

Poniżej pełna treść pisma: 

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *