RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. „Prędkość” pod kontrolą policjantów

Wczoraj (28.02.) mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 87 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 56 kierowców. Wśród tych nieodpowiedzialnych kierowców znalazły się dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość powyżej 50 km/h. Do obu kontroli doszło w Kupiskach Nowych.

Jako pierwszy został zatrzymany 72 – letni kierowca volvo, który jechał z prędkością 103 km/h. Dosłownie kilka minut później, w tym samym miejscu została zatrzymana 65 – letnia kobieta. Ona również jechała volvo i przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Oboje to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego. Zostało im zatrzymane prawo jazdyinformuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *