RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński: Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

Dwaj kierowcy zostali zatrzymani na terenie powiatu łomżyńskiego za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Miejsca zatrzymań są wpisane ma Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie (21.09.) na drodze 668 w miejscowości Nowa Kubra. 23-letni mieszkaniec Grajewa jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h.

Kilka godzin później funkcjonariusze zmierzyli prędkość kierowcy mercedesa, który przejeżdżał przez Miastkowo. Okazało się, że obywatel Rumunii jechał z prędkością o 51 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatem karnym, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych.

Zarówno mieszkańcy gminy Miastkowo, jak i gminy Przytuły wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w tych miejscach. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *