RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Remont drogi Wizna-Jedwabne – plac budowy przekazano wykonawcy [FOTO]

Stało się. Dzisiaj (27.11.) wykonawca odebrał plac budowy pod inwestycji „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1961B Wizna – Męczki – Kotowo-Plac Jedwabne (ul. Wojska Polskiego) oraz droga powiatowa nr 1928B – ul. Jana Pawła II i ul. Łomżyńska w Jedwabnem w lokalizacji km 0+000 – 11+630,50”. To wspólna inwestycja powiatu łomżyńskiego i województwa podlaskiego.

Na początku października zostały podpisane dokumenty, dzisiaj (27.11) oddany został plac budowy. Lada moment ruszą prace nad ponad 11,5 kilometrowym odcinkiem drogi powiatowej Wizna – Jedwabne.

Wagę tej inwestycji podkreśla starosta łomżyński, Lech Szabłowski:

– To jest inwestycja bardzo ważna nie tylko dla mieszkańców Wizny czy Jedwabne, bo droga o której mówimy ma charakter ponad lokalny. Ona mogłaby spełniać, czy spełnia nawet kryteria drogi wojewódzkiej dlatego, że łączy miasto powiatowe Kolno z miastem wojewódzkim Białystok. To jest najkrótsze połączenie i docelowo są takie założenia żeby dokonać remontu dalej przez Stawiski, aż do Kolna. 

Jak mówi wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, to wyjątkowa inwestycja, która jest finansowana przez gminy Jedwabne i Wizna, Powiat Łomżyński oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego:

– To jest pierwszy taki projekt. Będziemy chcieli to powtarzać, ale jesteśmy dzisiaj tu na tej drodze i w końcu mieszkańcy i wioski, które są wzdłuż trasy między Wizną a Jedwabnem dostaną dobrą drogę, gdzie mogą wyjechać i nie uszkodzić sobie transportu kołowego. 

Ponad 11,5 km drogi otrzymał wsparcie finansowe z województwa na kwotę 2,5 mln złotych. Pozostałe pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość całej inwestycji to ponad 13 milionów złotych. Ma ona zostać wykonana w ciągu dwóch lat.

jt/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − fifteen =