RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Remont GOKu i budowa boiska z dofinansowaniem w ramach RPO [FOTO]

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowa boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo) – obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Umowy o dofinansowanie podpisał z w środę (19.02) wicemarszałek Marek Olbryś, Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo oraz Kazimierz Górski, wójt gminy Miastkowo.

Dzisiejsza uroczystość podpisania umów to wydarzenie mi bliskie, ponieważ pochodzę z tamtych stron i widzę zaangażowanie tamtejszych władz samorządowychmówił marszałek Olbryś w rozmowie z Wrotami Podlasia. I zaznaczył: – W jednym przypadku to bardzo potrzebne boisko dla dzieci ze wsi w pobliżu Miastkowa, a drugiej strony długo – bo 40 lat – wyczekiwany remont ośrodka kultury w Śniadowie, który pozwoli na poszerzanie oferty kulturalnej gminy.

Gmina Śniadowo za kwotę niemal 385 tys. zł wyremontuje wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury, który jest najważniejszym ośrodkiem odpowiedzialnym za organizację życia kulturalnego.

Remontu wymagają wszystkie instalacje, ogrzewanie, elektryka, hydraulika, scena, klatka schodowa… Dosłownie wszystko. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki dotacji, będziemy w stanie zmodernizować ten ważny dla mieszkańców gminy budynekmówił Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo.

Większość środków na ten cel pochodzić będzie z funduszy europejskich – kwota dofinansowania w tym przypadku wyniosła niemal 250 tys. zł.

W Leopoldowie (gm. Miastkowo) z kolei, za niemal 400 tys. zł (prawie 250 tys. dotacji z RPOWP) wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, z wydzielonymi polami do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz piłkę ręczną.

Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom – dzieciom, młodzieży, dorosłympodkreślał Kazimierz Górski, wójt gm. Miastkowo.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *