RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Samorządy negocjują wspólną komunikację miejską

Nie 84 tysiące złotych, jak jest obecnie, a ponad 700 tysięcy złotych miałaby płacić od przyszłego roku gmina Łomża za kursowanie autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na terenie gminy. To właśnie kwestie finansowe są kością niezgody w negocjacjach między miastem a ościennymi gminami w sprawie kontynuowania połączeń komunikacyjnych realizowanych przez MPK.

Jak informuje zastępca wójta gminy Łomża, Cezary Zborowski, gminy miałyby pokrywać stratę, jaką notuje MPK na przewozach pozamiejskich:

– Gmina Łomża, czy każda gmina z tych gmin, które dostały porozumienie, miałaby pokrywać 50 procent, później zostało to zmniejszone do 40 procent, kosztów tej linii konkretnej, w granicach administracyjnych miasta Łomża. 

Chociaż samorząd gminy liczy na osiągnięcie porozumienia, to przygotowuje się na ewentualne zakontraktowanie innego przewoźnika:

– Podjęliśmy działania, żeby wprowadzić innego przewoźnika, który będzie mógł przejeżdżać na tych samych kursach. Chcielibyśmy, żeby to było mniej więcej taki sam zakres usług i częstotliwość dojeżdżających do Pniewa, żeby była taka sama jak jest obecnie. Dzisiaj tam odjeżdża 5 autobusów w ciągu dnia.

Przypomnijmy, że jeżeli do końca grudnia nie zostanie osiągnięte porozumienie między miastem, a gminami, to od 1 stycznia autobusy MPK nie będą kursowały na terenie gmin: Łomża, Nowogród, Piątnica i Zbójna.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − six =