RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Seks z uczniem. Nauczycielka usłyszała wyrok

Pół roku więzienia i 1,5 roku prac społecznych – to wyrok jaki usłyszała nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Kuziach, która uwiodła 14-letniego ucznia. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. 

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Łomży do obcowania z małoletnim miało dochodzić w czasie od 21 lutego 2020 roku do dnia 11 marca 2020 roku w Łomży i Białowieży. 34-letniej Justynie D. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw  polegających na zatrzymaniu małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli powołanych do opieki rodziców, tj. przestępstwa z art. 211 kk oraz przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowo z małoletnim poniżej lat 15 i poddaniu małoletniego innym czynnościom seksualnym, tj. o czynu z art. 200§1kk.

W łomżyńskim Sądzie Rejonowym zapadł wyrok w tej sprawie. Kobietę skazano na pół roku więzienia (na poczet kary zaliczono 3-miesięczny areszt) i półtora roku prac społecznych. Musi też zapłacić pokrzywdzonemu 15 tys. zł tytułem nawiązki. Dodatkowo Justyna D. ma zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do nieletniego i kontaktowania się z nim przez 3 lata. Sąd orzekł też 7-letni zakaz wykonywania przez skazaną zawodu nauczyciela. 

Justyna D. dobrowolnie poddała się karze. Wyrok jest nieprawomocny. 

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 6 =