RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Starosta Lech Szabłowski komentuje wniosek o odwołanie go ze stanowiska

Wracamy do tematu wniosku radnych powiatu łomżyńskiego z PSLu, którzy chcą odwołania starosty łomżyńskiego. Swojego zdumienia pismem nie kryje sam zainteresowany, Lech Szabłowski.

– Ten wniosek można odczytywać jako albo czysto polityczny, czyli polecenie władz Polskiego Stronnictwa Ludowego, żeby taki wniosek składać i robić rozróbę przed wyborami prezydenckimi, bo czas nagli. Lub też, nie wiem, chęć objęcia stanowiska starosty łomżyńskiego przez kogoś z tych składających ten wniosek.

Uzasadnienie wniosku, w którym było tylko zdanie o „utracie zaufania” do starosty, Lech Szabłowski określa mianem kuriozum:

– Jedno zdanie tak naprawdę to jest żadne uzasadnienie. No, bo jeśli utrata zaufania to na czym ona miałaby polegać. Nie spotkałem się z czymś takim w trakcie tej kadencji bym zawiódł któregokolwiek z radnych w swojej odpowiedzi, wypowiedzi czy złożeniu wniosku. Przypomnę, w czasie wyborów starosty ci radni nie popierali mnie i nie głosowali na mnie. To kiedy to zaufanie było, skoro w tej chwili to zaufanie utracili do mnie

Przypomnijmy, że do odwołania starosty ze stanowiska potrzeba głosów co najmniej 3/5 ustawowego składu rady. W przypadku powiatu łomżyńskiego, będzie to 11 radnych. Ewentualne odwołanie starosty wiąże się też z odwołaniem wicestarosty oraz całego zarządu powiatu.

jt

1 komentarz

  1. Zenon Sikorski Odpowiedz

    Popieram wniosek radnych PSL chociaż nie jestem ich zwolennikiem. Pan Szabłowski powiedział takie słowa, że jako Starosta ma obowiązek dbania o interes urzędników Starostwa, a gdzie zatem troska u tego pana o interes mieszkańców Starostwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *