RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński: Walczyli z czasem i pogodą, ale odnaleźli grzybiarza [VIDEO]

65-letni mieszkaniec gminy Jedwabne, który w minioną sobotę (23.11.) wybrał się do lasu, może mówić o szczęściu. Dzięki zaangażowaniu wielu służb w porę udało się go odnaleźć.

W sobotę późnym popołudniem, dyżurny Policji otrzymał informację o 65-letnim mieszkańcu powiatu łomżyńskiego, który wyszedł na grzyby i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania czytamy w komunikacje Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Do działań poszukiwawczych przystąpili strażacy z Łomży, miejscowe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i poszukiwacze z Grupa Ratownicza „Nadzieja”. Poszukiwania koordynowane były przez mobilne centrum poszukiwań. Patrole piesze i zmotoryzowane przeszukiwały między innymi kompleks leśny, do którego miał wybrać się mężczyzna, pobliskie łąki i szlaki komunikacyjne.

Około godziny 23, idący policjanci i strażacy, zauważyli leżącego na łące mężczyznę. Zaginiony nie dał rady się poruszać, nic nie mówił. Był bardzo wyziębiony. Obecni na miejscu poszukiwań ratownicy medyczni natychmiast udzielili 65-latkowi pomocy, zapobiegając między innymi dalszemu wychłodzeniu organizmu. Mężczyzna trafił do szpitala. 

 

KMP w Łomży/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *