RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński. Jest umowa na wsparcie finansowe przebudowy drogi Wizna-Jedwabne

Formalności stało się zadość. Dzisiaj (1.10.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży została podpisana umowa między Powiatem Łomżyńskim a Województwem Podlaskim na udzielenie pomocy finansowej w kwocie 2,5 mln złotych na modernizację drogi powiatowej Wizna – Jedwabne.

– Na tę inwestycję składa się współpraca kilku różnych podmiotów – podkreśla wicestarosta łomżyński, Maria Dziekońska. – Jest to samorząd gminy i miasta Jedwabne, jak również samorząd gminy Wizna, Powiatu Łomżyńskiego i Województwa Podlaskiego. Tutaj wszystkim nam zależało bardzo na tej drodze. Do tego dokładamy finansowanie rządowe, więc wachlarz tych interesantów jest bardzo szeroki i zaangażowany. 

Można powiedzieć, że na tę modernizację czekamy od 50 lat – mówi burmistrz Jedwabnego, Adam Niebrzydowski:

– Nie było nigdy remontu. Cieszymy się bardzo, bo jest to droga strategiczna nie tylko dla naszej gminy, ale też i dla wielu innych gmin. Najkrótsza droga z Kolna do Białegostoku. Wszystko wskazuje na to, że ta droga zostanie przebudowana. 

Prace nad mierzącą ponad 11,5 km drogą mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

jt

1 komentarz

  1. Google Odpowiedz

    No to czekamy na dalszy etap jakim jest droga z Jedwabnego do Stawisk bo tam podobnie z jakością. Wreszcie za PiSu są pieniądze na takie drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 9 =