RN
TwitterFacebook

Powrót ŁoKeRa w Łomży. Jedna ze stacji zostanie przeniesiona do Piątnicy

Miało nie być, a jednak będzie. ŁoKeR wraca do Łomży i od soboty skorzystają z niego mieszkańcy. Na powrót rowerów miejskich wpływ ma ostatnie poluzowanie rządowych obostrzeń związanych z koronawirusem – przekazał nam dziś (10.06) zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Jeszcze niedawno pracownicy kancelarii prezydenta miasta informowali, że uruchomienie systemu będzie w tym roku niemożliwe. Z informacji przekazanych przez wiceprezydenta wynika jednak, że udało się porozumieć z dostawcą ŁoKeRa i rowery wrócą do miasta nad Narwią.

– Negocjowaliśmy z dostawcą tej usługi, który od trzech lat w naszym mieście pracuje i udało nam się wynegocjować w zasadzie symboliczną kwotę uruchomienia tego projektu. W tym roku sezon będzie krótszy, więc i ta cena około 15 tysięcy złotych, którą miasto za to zapłaci, jest mniejsza niż w poprzednich latach mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

W samym mieście, podobnie jak w roku ubiegłym będzie do dyspozycji 14 stacji i 81 rowerów. Jedna ze stacji, znajdująca się na Starym Rynku będzie jednak przeniesiona do Piątnicy. To z powodu trwających prac nad rewitalizacją starówki, ale też chęci sąsiedniego samorządu do włączenia się w rowerowy system. Punkt rowerowy stanie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. – Osoby jadące z Łomży nie będą musiały nawet przeprowadzać rowerów na drugą stronę jezdni. Jest to w ciągu komunikacyjnym pieszym, po chodnikach ewentualnie będzie można swobodnie sobie jednym mostem wjechać a drugim mostem wrócićmówi wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski. Samorządowiec zapowiada też, że jeżeli zainteresowanie rowerem miejskim w Piątnicy będzie naprawdę duże, system będzie rozszerzony o kolejne miejscowości.

Rowery miejskie ruszą od soboty 13 czerwca i będą dostępne do końca października. Samorządowcy proszą, żeby osoby, które będą z nich korzystały, przestrzegały takich zaleceń jak używanie rękawiczek i dezynfekcji sterów.

jt/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *