RN
TwitterFacebook

Prawie 200 tys. zł na kształcenie uczniów w Marianowie

Ponad 1 mln 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na cztery projekty dotyczące kształcenia młodzieży. Ponad 190 tys. zł z tej puli trafi do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie.

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o dofinansowaniu projektu skierowanego do ponad pięćdziesięciu uczniów z Marianowa. Młodzież z tamtejszej szkoły weźmie udział w stażach zawodowych podnoszących jej kwalifikacje. Program skierowany jest też do nauczycieli, którzy będą mogli skuteczniej przekazywać wiedzę swoim podopiecznym. Całkowita jego wartość wynosi ponad 200 tys. zł.

Wśród beneficjentów konkursu znalazł się również powiat siemiatycki, który dotację wykorzysta na podniesienie jakości kształcenia w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie; powiat wysokomazowiecki skieruje uzyskane środki na poprawę oferty edukacyjnej Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem; Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji dotację przeznaczy na rozwój Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

To już kolejne wsparcie finansowe z RPO, jakie w ostatnim czasie otrzymała podłomżyńska szkoła. – Otrzymaliśmy ponad 4 mln zł na doposażenie szkoły w nowy sprzęt i zupełnie nowe urządzenia, które sprawią, że będziemy kształcić młodzież w kierunkach zawodowych umożliwiających znalezienie pracy w szeroko rozumianym przemyśle – mówi dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie Sławomir Łomotowski. Za te pieniądze wyposażona zostaną m. in. pracownie produkcji zwierzęcej i roślinnej.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *