RN
TwitterFacebook

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię wyborczą „Nową Piątką”

500 zł na każde dziecko – to jedna z propozycji nowego programu Prawa i Sprawiedliwości przedstawionego na sobotniej konwencji partii. O jego punktach mówiła dzisiaj (25.02) na konferencji prasowej w Łomży poseł PiS Bernadeta Krynicka.

Nowa arena programowa została zaprezentowana w ramach rozpoczynającej się kampanii wyborczej do nadchodzących wyborów europarlamentarnych, a później do Sejmu. Jak zaznaczyła na konferencji poseł Krynicka, obie kampanie są bardzo ważne. – Powtarzając za Jarosławem Kaczyńskim, stawką obu kampanii jest Polska. To przyszłość Polski, to przyszłość Polaków – mówiła posłanka.

Głównym punktem jest zmiana w programie „500+”, które do tej pory zakładało 500 złotych od drugiego dziecka, a na pierwsze w sytuacji, gdy rodzina osiąga niski dochód. Od lipca tego roku obowiązywać będzie 500 złotych na każdego dziecko bez kryterium dochodowego. Drugim punktem jest pomoc ludziom młodym do 26 roku życia, za których pracodawcy nie będą musieli płacić podatku. Trzeci punkt, to obniżenie kosztów pracy i co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów oraz obniżenie PiT-u dla wszystkich pracujących. Czwartym punktem jest pomoc dla emerytów i tzw. „trzynastka”, czyli 1100 złotych wypłacanych dodatkowo dla każdego emeryta od tego roku. Piątym punktem jest przywracanie połączeń autobusowych.

Przypomnijmy, wybory do europarlamentu odbędą się pod koniec maja. Z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego PiS wystawiło jak na razie dwie kandydatury, Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela.

BS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *