TwitterFacebook

PREFBET Śniadowo – Łomża: Podsumowanie sezonu 2018

Trzynaście medali mistrzostw Polski, drugie miejsce w Pucharze Świata w towerruningu i mistrzostwo świata Piotra Łobodzińskiego w towerruningu – to najważniejsze, choć nie wszystkie osiągnięcia sportowe, jakie odnotowali zawodnicy PREFBET Śniadowo Łomża w mijającym roku. Tradycyjnie na zakończenie sezonu klub podsumował ostatnie dwanaście miesięcy.

Obok wspomnianych osiągnięć należy dopisać także pięć przyznanych przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego Łomżyńskich Laurów Sportowych, kolejnych pięć stypendiów przyznanych także przez prezydenta miasta, ponadto sześciu zawodników osiągnęło kryteria za rok 2018, a drużna przełajowców wywalczyła awans na Klubowy Puchar Europy, który będzie rozegrany w lutym w Portugalii (niestety ekipa nie jedzie na te zawody).

Do sukcesów sportowych zawodniczek, zawodników i działaczy PREFBET Śniadowo-Łomża należy koniecznie dopisać sukcesy organizacyjne. To przede wszystkim po raz piąty zorganizowany Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny, w którym wzięli udział reprezentanci 11 krajów świata, a także Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów.

Podsumowując minione dwanaście miesięcy prezes klubu i jednocześnie trener Andrzej Korytkowski nawiązał też do planów na rok 2019:

Plan na przyszły rok to trzymać poziom i nie spuszczać z tonu, zorganizować po raz szósty miting międzynarodowy i nadal dzierżyć palmę lidera w łomżyńskim sporcie – mówi Andrzej Korytkowski.

O tym, że PREFBET Śniadowo-Łomża jest klubem wyjątkowym, przekonywał Krzysztof Piszczatowski, jeden z najlepszych masażystów w Polsce, opiekun naszych reprezentacyjnych biegaczy sztafetowych:

Byłoby trudno znaleźć w Polsce drugi taki klub, który oprócz tego, że trenuje zawodników, to także otacza ich opieką medyczną. To wyjątek – podkreśla Krzysztof Piszczatowski.

Teraz przed zawodniczkami i zawodnikami okres roztrenowania i przygotowania do kolejnego, wierzymy że także udanego sezonu.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *