RN
TwitterFacebook

Prezydent Andrzej Duda: od nowego roku podwyżki dla żołnierzy zawodowych

Na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) Prezydent RP – Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie określenia wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych. Mnożnik kwoty bazowej wzrósł z poziomu 3,63 do 3,81. Dzięki temu od przyszłego roku przeciętne uposażenie wojskowych wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł.

Prezydent wyraził nadzieję, iż kwota ta podreperuje budżety domowe rodzin żołnierzy zawodowych.

Cieszę się bardzo z tej Pańskiej inicjatywy, cieszę się, że mogliśmy tutaj współdziałać. Dziękuję także Panu Premierowi za to, że przewidział i to podwyższenie mnożnika w przyszłej ustawie budżetowej, a także, w dodatku, sama kwota bazowa także wzrośnie w 2020 roku. Ta podwyżka będzie od 1 stycznia 2020 roku i mam nadzieję, że – tak jak powiedziałem – podreperuje to w znaczącym stopniu budżety domowe rodzin, w których są członkowie rodziny służący Polsce w Wojsku Polskim jako żołnierze zawodowi – mówił.

Andrzej Duda przypomniał też, że po latach przerwy Polacy wracają do służby w ramach sił pokojowych ONZ – 250 osobowy polski kontyngent rozpocznie wkrótce służbę w Libanie.

Na podkarpackim poligonie Andrzej Duda obserwował ćwiczenia wojskowe. Tematem ćwiczenia było prowadzenie działań demonstracyjnych we współdziałaniu z jednostkami wojskowymi, WOT oraz SG na ścianie wschodniej, a także przygotowanie i prowadzenie działań bojowych w pierwszym rzucie brygady.

Kancelaria Prezydenta RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *