RN
TwitterFacebook

Program uroczystości pogrzebowych śp. Biskupa Stanisława Stefanka

Dzisiaj (23.01.) odbędą się główne uroczystości pogrzebowe śp. Biskupa Stanisława Stefanka. Przypominamy program.

Uroczystości pogrzebowe trwają od 20 stycznia, wtedy to w Domu Wspólnoty Kapłańskiej wystawiona została trumna z ciałem zmarłego biskupa Stanisława Stefanka. Mszę świętą odprawili biskupi Janusz Stepnowski oraz Tadeusz Bronakowski. 

W ostatnich dwóch dniach trumna znajdowała się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny), a wczoraj w uroczystym kondukcie została przeniesiona do katedry łomżyńskiej. Tam odbyła się msza święta oraz czuwanie ruchów i stowarzyszeń diecezjalnych. 

Główne uroczystości odbywają się dzisiaj. Od godziny 9 trumna z ciałem zmarłego Biskupa Stefanka wystawiona jest w katedrze. Na godzinę 11 zaplanowana jest Msza Święta żałobna pod przewodnictwem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego; homilię wygłosi Biskup Świdnicki Ignacy Dec. 

Śp. Biskup Stanisław Stefanek zostanie pochowany katedrze. Uwzględniając wrażliwość zmarłego na sprawy związane z obroną życia i rodziny zachęcamy, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę przeznaczoną na Fundusz Obrony Życia.

Transmisja z mszy pogrzebowej odbędzie się na antenie Radia Nadzieja. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 19 =