RN
TwitterFacebook

Projekt realizowany przez Łomżę nominowany do nagrody Komisji Europejskiej

Realizowany przez Miasto Łomża projekt pt. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO” został nominowany do nagrody Komisji Europejskiej, jako najbardziej innowacyjny spośród wszystkich realizowanych i zrealizowanych w województwie podlaskim. – Ta nominacja to potwierdzenie naszej ciężkiej pracy oraz wkładu w rozwój miasta, mieszkańców i gospodarki regionu – mówi Dariusz Budrowski, kierownik projektu.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego Liderem jest Miasto Łomża, zaś Partnerami powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Łomżyńska Rada FSNT NOT w Łomży przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 45,5 mln zł, przy dofinansowaniu ok. 40,8 mln zł.

Projekt obejmuje swoim działaniem osoby pracujące i bezrobotne powyżej 18. roku życia. Uczestnicy mają możliwość otrzymania dofinansowania na podniesienie, zdobycie kwalifikacji i umiejętności potrzebnych na regionalnym rynku pracy. Z różnego rodzaju kursów i szkoleń czy studiów podyplomowych skorzystało już blisko 4000 osób.

– W ramach przyznawania bonów szkoleniowych współpracujemy z PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) wykorzystując ogólnopolską Bazę Usług Rozwojowych. Najmłodsi uczestnicy to osoby powyżej 18. roku życia, a najstarsi to dwaj mężczyźni po 85 lat – kurs TIK oraz kobieta 82 lata również kurs TIK – opowiada Dariusz Budrowski, kierownik projektu.

Nabór do projektu jest cały czas otwarty. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać swój udział za pomocą portalu www.bonynaszkolenie.pl lub osobiście w Biurze Doradców Kariery – zgodnie z miejscem zamieszkania kandydata/kandydatki. Biuro Doradców Kariery Miasta Łomża mieści się w Urzędzie Miejskim w Łomży, pok. nr 13 (parter), tel. 86 2156727.

UM w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *