TwitterFacebook

Przebudowa ulic w Śniadowie już na finiszu

To pierwsza tego typu inwestycja w Śniadowie w powiecie łomżyńskim. Na jednym ze skrzyżowań powstało pierwsze w tej miejscowości mini rondo.

Niewielkie skrzyżowanie o ruchu okrężnym znajduje się na skrzyżowaniu ulic Łąkowej i Ogrodowej. – Dotychczas nie stosowaliśmy takich rozwiązań. Po części wymusił to także program, gdzie było to punktowane. A chodzi mianowicie o wszystkie elementy poprawiające nie tylko estetykę, ale też bezpieczeństwo kierowców i pieszych – powiedział wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski. Inwestycja została dofinansowana z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Wykonawcą robót na 350-metrowym odcinku jest firma z Łomży, która przejęła plac budowy w lutym br. Prace zakończą się wcześniej niż przewidywano. Jak poinformował nas wójt, wszystko na to wskazuje, że zostaną zrealizowane do końca lipca. – Czeka nas jeszcze ustawienie znaków i wymalowanie przejść dla pieszych – powiedział R. Pstrągowski. W ramach zadania wykonane zostało odwodnienie, nowa nawierzchnia bitumiczna oraz chodniki po obu stronach jezdni. Całkowity koszt prac wynosi blisko 560 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *