RN
TwitterFacebook

Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu Teatralnego Walizka w Łomży

14 teatrów z 11 krajów w tym z Polski wystąpi podczas części konkursowej XXX Jubileuszowej edycji Festiwalu Teatralnego Walizka w Łomży. Nasze miasto odwiedzą goście ze Słowacji, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Włoch, Iranu, Japonii, Izraela, Czarnogóry, Polski. Miejskie otwarcie festiwalu odbędzie się 30 maja o godz. 19.00 na Starym Rynku, tego dnia zaplanowano niecodzienne niespodziankę, dla mieszkańców Łomży.

W trakcie otwarcie będziemy organizowali taką ekipę, która będzie mogła wspólnie z prezydentem Łomży czy wiceprezydentem polecieć balonem i zobaczyć nasze miasto z nieco innej perspektywy – mówi dyrektor Jarosław Antoniuk.

Tego dnia czeka nas też występ teatru z Włoch Circo e Dintorini. Jak ten potężny balon uniesie się nad Łomżą, to wtedy wyjdą tancerze, aktorzy z Włoch z teatru Circo e Dintorini. Po raz pierwszy będą oni gościć w Łomży – dodaje dyrektor Antoniuk.

Mottem przewodnim 30 jubileuszowej edycji Festiwalu Teatralnego Walizka jest „teatr i ….” Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych 14 spektakli  w nurcie konkursowym i 8 wydarzeń w off festiwalu „Moje Miasto” W tym roku będziemy mieli okazje zobaczyć Teatr Pinezka, Teatr Kubika, Circo e Dintorni z Włoch, Yuki Puppets Works z Japonii, Michal Svironi Theater z Izraela, Teatr Voskressinia z Ukrainy. Dodatkową atrakcją będzie koncert familijny zorganizowany przez Filharmonię Kameralna im. Witolda Lutosławskiego wspólnie z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *