TwitterFacebook

Przyjazna Łomża dla seniorów? [FOTO]

Członkowie Komitetu Wyborczego Przyjazna Łomża zaprosili dziś (14.09) na spotkanie łomżyńskich seniorów… i media. Chcieli przedstawić im swoje propozycje na politykę senioralną miasta. Jednym z pomysłów jest między innymi utworzenie tzw. infolinii dla seniora.

Ewa Chludzińska przyznała, że komitet Przyjazna Łomża chce walczyć ze stereotypem, że seniorzy są niepotrzebni. – Granica starości to rzecz umowna i kwestia bardzo indywidualna. To niespożyty potencjał, który powinien być wykorzystywany – mówiła. Pomysłem ma być utworzenie infolinii dla seniorów. – Taka infolinia mogłaby okazać się bardzo pomocna w codziennym życiu seniorów, żeby mogli oni kontaktować się w różnych trudnych sytuacjach życiowych, kiedy nie wiedzą co w danej chwili zrobić i do kogo się zwrócić.

Stanisław Szostak stwierdził, że wciąż nierozwiązanym problemem w mieście jest brak wystarczającej opieki nad osobami, które potrzebują codziennej pomocy. – W ciągu 2-3 lat chcielibyśmy powołać do życia Zakład Pielęgnacyjno-Opekuńczy. Rolą zakładu jest zapewnienie pomocy osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym potrzebującym całodobowej opieki pielęgniarskiej osobom wymagającym zabiegów rehabilitacyjnych – mówił Stanisław Szostak.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *