RN
TwitterFacebook

Region. Burze dały się we znaki strażakom

Powalone drzewa, zerwane dachy i podtopienia – to skutki burz, które przeszły wczoraj w regionie. W powiecie ostrołęckim strażacy interweniowali 15 razy, a powiecie łomżyńskim 30 razy.

 – Dwadzieścia zdarzeń było związanych z powalonymi drzewami bądź oberwanymi konarami. Osiem związanych z uszkodzeniem budynków lub zerwanych dachów. No i dwa takie nie typowe, podmycie pobocza drogi no i wypompowanie zgromadzonej wody ze stodoły informuje starszy kapitan Paweł Leszczyński, z-ca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Najwięcej zdarzeń było na terenie gminy Łomża – 9 oraz gminy Piątnica – 5. Do najpoważniejszych uszkodzeń doszło w miejscowości Lutostań oraz Niewodowo:

– Zdarzenie z Lutostani, tam całkowicie zniszczona została stodoła oraz naruszona została konstrukcja dachu obory, w której znajdowało się 19 sztuk bydła. Dach został zastabilizowany przez naszą grupę poszukiwawczo-ratowniczą. Najwięcej zdarzeń z uszkodzonymi budynkami odnotowaliśmy w okolicach miejscowości Niewodowo. Tam doszło do zerwania dachów z trzech budynków inwentarskich oraz uszkodzenia ściany szczytowej i więźby dachowej w budynku mieszkalnym.

Sporo pracy mieli też strażacy z powiatu ostrołęckiego, którzy do akcji wyjeżdżali 15 razy. Głównie dotyczyły one powalonych konarów na szlakach komunikacyjnych:

Można powiedzieć, że interwencje dotyczyły całego powiatu. Nie mieliśmy tylko interwencji w gminie Troszyn, Czarnia i w Ostrołęce. W zdarzeniach uczestniczyło 16 zastępów i ponad 60 strażakówmówi mł bryg Robert Chodkowski, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Dzisiaj także przez region mają przetoczyć się burze. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje północy. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

jt/mś/pg

 

1 komentarz

  1. Marcin Odpowiedz

    Nie umniejszając dzielności strażakom mam tylko jedną myśl że zapominamy o innych służbach ja wczoraj widziałem też pracowników PGE pracujących do późnych godzin nocnych. Dla wszystkich wielkie DZIĘKUJĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =