RN
TwitterFacebook

Region. Cielaki wciąż przebywają na bagnach. Straż musiała przerwać akcję

Mimo kilkugodzinnej akcji, kilku zastępów straży pożarnej oraz specjalistycznego sprzętu w postaci drona i amfibii, nie udało się wydostać stada cieląt, które utknęło na bagnach w pobliżu Biebrzy. O szczegółach wczorajszej i przedwczorajszej akcji mówi st. bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łomży:

– Było to osiem sztuk bydła. Takich wyrośniętych cieląt w zasadzie, które niestety, pomimo usilnych działań ratowników nie dały się złapać. Akcja po raz kolejny została zakończona ze względu na ciemności, które zapadły. 

Strażacy podkreślają, że działania były prowadzone na bardzo trudnym terenie:

– Ze względu na to, że teren na którym prowadzono działania to teren trudno dostępny, bagienny i podmokły. W działaniach brały udział zastępy z łodziami, specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Łomży, pojazd typu quad, jak również mini amfibia z OSP Nowy Cydzyn.  

Z racji przemieszczania się stada, sprawa trafiła do strażaków z Moniek. Łomżyńscy pożarnicy nie wykluczają jednak dalszego udziału w akcji. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

jt

1 komentarz

  1. staku Odpowiedz

    Nic się nie różnią od naszej młodzieży!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − eleven =