RN
TwitterFacebook

Region. Film o Łomżyńskim Parku Krajobrazowym z nagrodą specjalną

Film Zdzisława Folgi “Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi – Cztery Pory Roku” z Nagrodą Specjalną Jury na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych. Film miał premierę w kwietniu na YouTube. 

Film powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w ramach zadania „Popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z okazji jego XXV – lecia” współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

Autorem zdjęć i scenariusza jest przyrodnik, filmowiec, dźwiękowiec i fotograf – Zdzisław Folga. Komentarz do filmu napisał Waldemar Krasowski, ornitolog, ekolog, przewodnik, a także „sokolnik” prowadzący ośrodek rehabilitacji dzikich ptaków szponiastych. Swego ciepłego głosu udzieliła znana dziennikarka i prezenterka Radia Białystok pochodząca z Łomży, Dorota Sokołowska

Jest to nie tylko doskonała wizytówka Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, ale całej Ziemi Łomżyńskiej i Województwa Podlaskiego. Jego oficjalna premiera odbyła się 7 lutego 2020 roku w Centrum Katolickim w Łomży. Materiał udostępniony został na kanale YouTube Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. 

 

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − nine =