RN
TwitterFacebook

Region. Gminy i powiaty mogą skorzystać z Funduszu Inwestycji Lokalnych

5 miliardów dla gmin i miliard złotych dla powiatów w całym kraju na realizację wcześniej zaplanowanych inwestycji. Takie środki zostaną przekazane w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jest to bardzo dobry program – mówi wicewojewoda podlaski, Marcin Sekściński:

– Powoduje to, że nie będzie wyhamowania tych planowanych inwestycji, ponieważ też środki będzie można wykorzystać jako wkłady własne. Czy to do realizowanych inwestycji przy wsparciu w Funduszu Dróg Samorządowych czy innych środków w ramach programów realizowanych przy wsparciu środków europejskich na przykład. 

Wicewojewoda wyjaśnia także, w jaki sposób przyznawano środki:

– Środki zostały przyznane po uwzględnieniu pewnych kryteriów, czyli kondycji finansowej danej jednostki, wysokości planowanych nakładów inwestycyjnych oraz liczbę ludności. W przypadku gmin kwota wsparcia ma obejmować nie mniej niż 500 tysięcy złotych i nie więcej niż 93 miliony. W przypadku powiatów te widełki będą nieco inne. Mają obejmować przedział od pół miliona do 20 milionów wsparcia. 

W naszym regionie tylko do samego miasta Łomża trafi 9 mln złotych. Pieniądze będzie można wydatkować do końca 2022 roku i mają zostać one wypłacone jeszcze w lipcu.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *